Nocleg w Górach - jakie widoki ujrzysz z naszego obiektu

Nocleg w Górach - jakie widoki ujrzysz z naszego obiektu

Chcesz wybrać się do Zakopanego? Wyjeżdżając na Podhale warto zadbać o to, aby wybrać...

Nocleg w górach - jakie widoki ujrzysz z naszego obiektu?


Chcesz wybrać się do Zakopanego? Wyjeżdżając na Podhale warto zadbać o to, aby wybrać nocleg z widokiem na góry. Z naszych pokoi możesz podziwiać między innymi Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę czy Sarnią Skałę. Taki krajobraz zachęca nie tylko do przyjazdu, ale także do zdobywania szczytów Tatr po polskiej stronie. Niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie na taką wyprawę. Podstawa to nocleg z wyżywieniem, ale to masz zagwarantowane wybierając naszą ofertę. O czym jeszcze musisz pamiętać?


Najpopularniejsze polskie szczyty Tatr


Polskie Tatry przyciągają turystów przepięknymi szlakami górskimi i urozmaiconą przyrodą, która wręcz zachwyca. Dla wielu z nich marzeniem jest zdobycie najważniejszych szczytów, jakie się znajdują po polskiej stronie. Bez odpowiedniego przygotowania jest to bardzo trudne, ale nie jest wcale nie możliwe. 


Rysy


Rysy to najwyższy szczyt Tatr Polskich. Są one trójwierzchołkowe, z czego najwyższy ma 2503 metry i leży po słowackiej stronie, ale szlak nie jest udostępniony turystycznie. Rysy wznoszą się nad Doliną Mięguszowiecką, Doliną Rybiego Potoku i Doliną Ciężką. Dzięki swojemu położeniu i wysokości szczytu, widok należy do najrozleglejszych i jednocześnie najpiękniejszych. Wycieczka na Rysy należy do bardzo wymagających i pomimo dużej liczby sztucznych ułatwień, powinny decydować się na nią osoby, które mają duże doświadczenie górskie.


Giewont


Giewont jest charakterystycznym szczytem górującym nad stolicą Podhala. Jego wysokość to 1895 metrów i obok Kasprowego Wierchu jest jednym z najpopularniejszych w Polskich Tatrach. Nieodłączną częścią Giewontu jest metalowy krzyż, który został postawiony w 1901 roku z inicjatywy proboszcza Zakopanego, księdza Józefa Kaszelewskiego. 


Kasprowy Wierch


Jest to szczyt o wysokości 1987 metrów, ale jego nazwa znana jest chyba każdemu Polakowi. Wznosi się na głównej grani Tatr Zachodnich, a kojarzony jest głównie z kolejką linową, która znajduje się pod głównym wierzchołkiem. Na Kasprowym Wierchu znajduje się obserwatorium meteorologiczne, które jest najwyżej położonym budynkiem w Polsce.  


Świnica


Ludowa opowieść głosi, że nazwa szczytu o wysokości 2301 metrów, bierze się od podobieństwa jej masywu do świńskiej głowy, patrząc od strony Gubałówki. Dawniej górę nazywano również Świnią Skałą. Ze szczytu rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na panoramę Tatr i Zakopanego. 


Sarnia Skała


W porównaniu do wyżej opisanych, Sarnia Skała nie jest zbyt wysoka, ponieważ mierzy 1377 metrów. Jej nazwa pochodzi od skałki podobnej do sarny lub rogów rogacza. Z  wierzchołka rozpościera się ciekawy widok na Zakopane oraz na północne ściany Giewontu. Sarnia Skała, ze względu na niewielką wysokość oraz łatwą dostępność szlaku, jest celem wypraw wielu turystów. 


Jak się przygotować do wędrówki w góry?


Wycieczka w góry jest zawsze niezapomnianym przeżyciem, w szczególności, jeśli odwiedza się dany region po raz pierwszy. Wybierając się na wczasy, których celem będzie zdobycie jakiegoś szczytu, należy zadbać przede wszystkim o nocleg w górach, np. w Limba Poronin lub Grand Limba & Resort w Poronienie. 

Kolejnym krokiem jest dokładne zaplanowanie trasy wędrówki i sprawdzenie prognozy pogody. W górach warunki pogodowe zmieniają się bardzo dynamicznie i może się okazać, że prognoza z poprzedniego dnia już nie będzie aktualna. Oczywiście, wiele uwagi trzeba poświęcić odzieży, obuwiu i przygotowaniu fizycznym, jeśli mają to być trudniejsze szczyty do zdobycia. Wychodząc z hotelu lub pensjonatu warto poinformować obsługę na recepcji gdzie zaplanowaliśmy wycieczkę i o której godzinie planujemy wrócić do obiektu. Jeśli w tym czasie przysługuje nam posiłek: śniadanie lub obiadokolacja zapytajmy o możliwość przygotowania suchego prowiantu na czas wycieczki w góry. 

Nie warto także podejmować zbędnego ryzyka. Góry nie wybaczają błędów, o czym niejednokrotnie można się przekonać oglądając wiadomości z Polski, w których podawane są informacje o zaginionych turystach. 

 
Powrót